Fortuna – LotoKdyž začala mít v roce 2011 problémy Sazka, rozhodla se vstoupit na trh společnost Fortuna se svou hrou Loto. Jako lákadlo si vybrala prostředí filmů Rocky, na které získala i licenci. Některá média dokonce spekulovala jestli reklamu nebude dělat sám Stalone, což se nestalo.

Kompletní text:
„Stále víc a víc lidí vyhrává. V nový hře Loto od loterie Fortuna každej čtvrtej. Vsaďte si a přesvědčte se sami.“
„Loto – více výher, více štěstí.“

Zajímavosti
– Reklamní klip je předělávkou scény z filmu Rocky, kdy Rocky Balboa absolvuje svůj každodenní trénink a hudba hraje na pozadí.
– Použitá hudba je Gonna Fly Now, kterou složil Bill Conti (poslech zde).
– Pavel Rímský, který říká reklamní text, daboval i postavu Rockyho.
– Reklamní klip se natáčel v bývalých hutích Poldi Kladno, dav proběhne pražskou ulicí v Kotcích, pod Hlávkovým mostem a skončí vyběhnutím na letenské schody u metronomu.
– Součástí klipu je i boxování v mrazících boxech. Ve filmu Rocky mlátil do hovězích půlek, v reklamě se mlátí do půlek vepřových.
– V mrazících boxech se objeví i herec v bílém plášti, který se nápadně podobá postavě Paulieho Pennina (bratr Adriany, přítelkyně a pozdější manželky Rockyho)
– Dav, který se k českému Rockymu přidává má symbolizovat rostoucí počet výherců.
– Podle marketingové ředitelky loterie Fortuna má reklamní spot symbolizovat boj Davida s Goliášem (Rocky se vypracoval z outsidera), což by měla být paralela k boji Fortuna vs Sazka.
– Na konci reklamního spotu je zmíněno, že vyhrává každý čtvrtý. Zároveň se ale objeví dole nápis s hvězdičkou: „Pravděpodobnost výhry ve hře loto je 1:4,22“
– V reklamě si zahrálo přes 100 komparzistů a zaměstnanců firmy Fortuna
– Reklamní spot se natáčel od 12. – 14. srpna 2011 celkem v 7 lokalitách v Praze a Středních Čechách

Categories: Fortuna Štítky: ,