AXE Excite: I andělé podlehnouTato reklamní kampaň na podporu nové vůně Excite se u nás vysílala zhruba od poloviny roku 2011 až do jara 2012. Jak už je u Axe zvykem, jeho reklamní kampaně jsou často na hranici, toho co se vůbec dá v televizi pustit. Ostatně proto se často kompletní reklamní spoty dají shlédnout pouze na internetu, protože jednoduše neprošli kontrolou. Ostatně na tom také Axe staví. Na provokaci.

Následující verze reklamního spotu I andělé podlehnou je kompletní 90 vteřinový videoklip, který obsahuje i kontroverzní závěr, který byl v mnoha zemích světa zakázaný.

Zajímavosti

– Každá modelka dostala na záda nejdříve flexibilní model křídel. S tím se prošla a technici to zkoukli. Upravili jej tak, aby jí na míru sedl. Ovšem pozor, samotná křídla v reklamě se dodělávala pomocí počítačových efektů (CGI). Každá z andělů má proto specifický tvar křídel, s různými proporcemi a texturou.
– Hudba v reklamě AXE Excite: I andělé podlehnou je instrumentální cover verze Sexy boy z alba Moon Safari od kapely Air z roku 1998. Údajně jí celou připravil frontman kapely Sharam Jey speciálně pro tuto kampaň. Až uslyšíte originál (třeba na YouTube) tak nebudete věřit, ale fakt to z toho jde poznat 🙂
– Tak a na tohle jsem náležitě hrdý. Mám tu jména všech andělů z reklamy: Magda Klebanska, Iva Grdic, Josipa Jankovic, Betty Adewole, Frances Phillips a Sara Sampaio.
– Kompletní podstata celé reklamní kampaně je následující. Axe Excite je magická vůně, jakýsi kouzelný lektvar, který způsobí, že muž je natolik přitažliví, že mu i andělé podlehnou.
– Výše uvedený 90 vteřinový klip je zakázaný, popřípadě označený hned v několika zemích. Jedná se převážně o křesťanské státy. Důvodem je konec klipu, kdy andělé roztříští své svatozáře, aby si mohli užít sexy chvilku. Nicméně nutno podotknout, že provokativní závěr Axe udělal záměrně. Díky kontroverzi získal reklamu.
– Mimochodem střepy, které zůstanou po svatozáři, použil Axe zcela náhodou. Ve skutečnosti se ale trefil do jednoho mýtu či spíše proroctví. Kdo by totiž získal esenci ze svatozáře andělů může vytvořit lektvar. Pokud se jej napije těhotná žena, její dítě bude napůl člověkem a andělem. Jen pro poznámku, ačkoliv jsou jako andělé v reklamě zobrazené ženy ve skutečnosti by měli být andělé bezpohlavní. Takže pozor na to.
– Reklama se natáčela ve městě Split v Chorvatsku.
– Tato reklama byla nejdražší v dějinách společnosti Axe a podle mnoha odborníků také jedna z nejvydařenějších.
– Reklama měla velký ohlas i u žen. Chtěli vědět kdo navrhl a kde se dají sehnat šaty, které měli na sobě andělé. Navrhl je stylista Carly Hague. Šaty tvoří kusy materiálu, které se rovnou připevnily na modelky. Takže každý „oděv“ byl naprosto jedinečný a vzhledem ke své podstatě se také nic nezachovalo.
– Reklama měla tak velký dopad na mladé lidi, že když se většiny z nich zeptáte jak vypadá anděl popíší vám právě anděli z reklamy. Ostatně právě tohle byl jeden z aspektů proč je reklama nevhodná.

Categories: Axe Štítky: ,